сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Македонија

Докторите најдоа начин како да протестираат и да работат (ФОТО)

Докторите најдоа начин како да протестираат и да работат (ФОТО)

На социјалните мрежи се појави фотографија од доктор кој утрово, и покрај тоа што протестира, си ги извршува предвидените работни задачи.

На медицински фластер залепен на грбот му е напишано ПРОТЕСТИРАМ затоа што докторите, како што самите тврдат, се под секојдневен притисок, изложени на лаги и манипулации од власта.

Еве ја фотографијата која за кратко време стана вирална.