среда, 22. март 2023. Вести денес: 190
home Македонија

Додека Атина гори семејството Јоксимовиќ ужива во луксузен ресторан на вечера, еве што им порачаа на фановите (ФОТО)

Додека Атина гори семејството Јоксимовиќ ужива во луксузен ресторан на вечера, еве што им порачаа на фановите (ФОТО)

Семејството Јоксимовиќ е во регионот на Атина, каде во катастрофалните пожари загинаа 60 лица, а повеќе од 150 се повредени или исчезнати.

– Се наоѓаме во Атина на околу 30 километри од местата зафатени во пожарите. Тука е моментално мирно, нема многу луѓе на улиците и нема паника – изјави Јована Јаксимовиќ за српскиот портал „Жена“.

Таа додава дека ветрот денес малку стишил. Таа очекува ситуацијата во Грција да се стабилизира.

Семејството Јоксимовиќ нема да го прекине одморот.

loading...