петок, 26. февруари 2021. Вести денес: 19
home Македонија

Дневен хороскоп за 24 јануари 2021: Дознајте што го очекува секој знак од зодијакот во текот на денот!

Дневен хороскоп за 24 јануари 2021: Дознајте што го очекува секој знак од зодијакот во текот на денот!

ОВЕН

Работа: Ако сте на висока функција, под целосен стрес сте, поради неможност на вработените да обезбедите плата.

Љубов: Брачниот однос е стабилен, иако вие сте повеќе фокусирани на решавање на проблемите на работа, а не на бракот.

Здравје: Чувствителни бубрези.

БИК

Работа: Работната ситуација е под контрола. Се се одвива на задоволувачки начин. Одличен ден за излегување во медиумите.

Љубов: Задоволни сте од брачниот партнер. Односот е цврст, стабилен и од интерес на двајцата.

Здравје: Добро се чувствувате.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Работата е стабилна, и се одвива без тешкотии. Размислувате за излегување на странски пазар.

Љубов: Брачниот партнер минува низ кризен период, а вие сте незаинтересирани за неговите проблеми.

Здравје: Солидно здравје.

РАК

Работа: Одличен ден за добивање на нови понуди. Проблем е што тие не ви одговараат.

Љубов: Имате симпатија но и натаму не и давате отворено до знаење дека ве интересира врска. Другата страна трпеливо чека ваша иницијатива.

Здравје: Чувајте се од ладно.

ЛАВ

Работа: Работата стагнира. Не сте во прилика да направите било што за тоа да се промени. Ве погодува ситуацијата на работа.

Љубов: Односот со брачниот партнер е во криза. Ниту еден од двајцата не сака да направи отстапка.

Здравје: Коските се чувствителни.

ДЕВИЦА

Работа: Потрагата за нова работа не напредува. Слаби се шансите и во следниот период да добиете понуда.

Љубов: Односот со брачниот партнер е стабилен. Другата страна ве разбира низ што минувате и во целост ве поддржува.

Здравје: Нервите се чувствителни.

ВАГА

Работа: Работата се одвива без потешкотии и пречки. Со колегите имате одлична соработка и смислувате нови работни идеи.

Љубов: Брачниот партнер е напнат. Фамилијата многу му значи и особено вашата љубов, поддршка и стабилност. Се потпира на вас.

Здравје: Стабилно.

ШКОРПИЈА

Работа: Ако барате нова работа, фрустрирани сте затоа што никој не ве бара ниту ви нуди работа.

Љубов: Единствена светла точка во вашиот живот е брачниот партнер. Тој ви дава неопходно чувство на стабилност и сигурност.

Здравје: Главата е чувствителна.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Одлично се развива работата. Фокусирани сте на финансиите. Размислувате за почнување на приватен бизнис.

Љубов: Задоволен сте од односот со емотивниот партнер. Свесни сте дека е трпелив со вас.

Здравје: Стабилно здравје.

ЈАРЕЦ

Работа: Пробувате да најдете дополнителна работа поради подобрување на финансиите. Добивате ветување, но не сте сигурни дали другата страна е сериозна.

Љубов: Имате симпатија на која и приоѓате на бавен начин. Другата страна делува ладно, но е силно заинтересирана за врска.

Здравје: Лош имунитет.

ВОДОЛИЈА

Работа: Одличен ден за комуникација. Доколку ве интересира земање на креди, вистински ден за барање на истиот.

Љубов: Бракот е во криза. Не ви паѓа на памет да се ангажирате за подобрување на односот.

Здравје: Добро се чувствувате.

РИБИ

Работа: Работата е во целосна блокада. Ниту имате што да работите, ниту може да најдете друга работа.

Љубов: Пред вас е интересно познанство. Комуникацијата е одлична и одлучувате да го продолжите дружењето и гледате до каде ќе ве донесе.

Здравје: Проблеми со притисокот.

Коронавирус