вторник, 19. октомври 2021. Вести денес: 198
home Македонија

Брнз: Тажни сме поради трагедијата во Тетово, сочувство за настраданите и повредените

Брнз: Тажни сме поради трагедијата во Тетово, сочувство за настраданите и повредените

Амбасадорката на САД во Скопје Кејт Мари Брнз изрази сочувство за настраданите во синоќешниот пожар во модуларната Ковид болница во Тетово.

– Тажни сме поради ужасните настани синоќа во Ковид болницата во Тетово. Мое сочувство до семејствата на оние што го загубија животот, како и до повредените. Моите мисли се со вас и со сите во Тетово погодени од оваа трагедија, напиша амбасадорката Брнз на Твитер.

Локални избори 2021