среда, 3. август 2022. Вести денес: 114
home Македонија

Беше се*с-бомба, па се повлече од јавноста: Еве како денеска изгледа некогашната пејачка на групата „Луна“ (ФОТО)

Атрактивната пејачка Маја Марковиќ (41) позната е како поранешна пејачка на групата „Луна“, а беше една од најомилените ѕвезди на овие простори во 90-тите години.
Беше се*с-бомба, па се повлече од јавноста: Еве како денеска изгледа некогашната пејачка на групата „Луна“ (ФОТО)

Маја се повлече од јавноста и се омажи за музичарот Синиша Цветковиќ Лудвиг, а денеска со знего се занимават со продукциска работа и имаат продукциска куќа.

Изминатите години често ја менувала адресата на живеење, поради нејзините настапи на прекуокеански крузери, па имала прилика да види многу краеви од светот.

Денеска, таа работи на прекуокеанските бродови и настапува со својот партнер а на социјалните мрежи редовно објавува фотографии од местата каде што престојувала.

 

View this post on Instagram

 

Cuba Libre ☀️??#majamarkovic #majagoesaroundtheworld

A post shared by MAJA MARKOVIĆ️️️️ Ⓜ️ (@themajamarkovic) on

Иако зачекорила во петтата деценија од животот, Маја и денеска може да се пофали со својот совршен изглед и убавина, по која и многумина ја памтат.

Првата пејачка на групата „Луна“, Маја Марковиќ, најмногу се задржала во групата, од нејзиното основање па се до 2005 година.

 

View this post on Instagram

 

4 …?? #majamarkovic

A post shared by MAJA MARKOVIĆ️️️️ Ⓜ️ (@themajamarkovic) on

Коронавирус