петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 145
home Македонија

Беше преубаво момче, но пороците од него направија вистинско чудовиште (ФОТО)

Беше преубаво момче, но пороците од него направија вистинско чудовиште (ФОТО)

Една загрижена мајка на својот профил објави фотографии од својот син зависник. Направени во период од само 7 месеци, а од разликата ќе се шокирате. На едната се наоѓа згодно момче, а на другата ослабено момче до непрепознатливост.

Џенифер Салфен Трејси од Мисури фотографиите од својот син Коди Бишоп ги поставила на социјалната мрежа се со цел да предупреди што може серионата зависност од забранети супстанци што се може да предизвика само за 7 сесеци.

Нејзиниот син станал зависник од тешки и забранети дроги, а неговата приказна ја сподели откако со него не се слушнала цели две недели.

-Коди, ако ова го видиш те молам побарај не… те сакам, напишала во нејзината објава која се прошири со брзина на светлината ширум светот.

Трејси исто така напишала дека ситуацијата со нејзиниот син претставува сурова вистина и за многу луѓе и семејства ширум светот. Вели дека побрзо оќелавела пред се да раскаже.

Инаку, нејзиниот син бил бездомник во Лос Анџелес и се загрижила кога не се слушнале две недели.

-Кога че го слушнам и сватам колку е лошо, тешко ми е, но уште полошо ми е доколку не го слушнам воопшто, рекла таа и додала дека поради тоа што не знае што се случува и неможе да спие.

Коронавирус