недела, 29. јануари 2023. Вести денес: 65
home Македонија

Банкарски гигант застанува позади Европскиот првак Вардар

Банкарски гигант застанува позади Европскиот првак Вардар

Актуелниот европски првак Вардар влегува во новата сезона со големи амбиции.

Утре ,,новиот” Вардар ќе го има првиот натпревар пред домашната јавност, а по тој повод денеска од РК Вардар го промовираа и дресот за оваа натпреварувачка сезона.

Дресот уште оваа сезона ќе биде од компанијата „Хумел“ со традиционалните ,,црвено-црни” ленти, но на него сега има сосема поинакви спонзори.

Банкарскиот гигант „Комерцијална банка АД Скопје“ ќе биде главен финансиер на вардарци. Покрај “Комерцијална Банка” , на дресот ќе го пишува името и на ,,Ватростална”, компанијата која е во сопственост на Михајло Михајловски.