вторник, 13. април 2021. Вести денес: 0
home Македонија

Аталанта се пласираше во плејофот на ЛШ

Аталанта се пласираше во плејофот на ЛШ

Аталанта е првиот тим во историјата на Лигата на шампионите, кој успеа да ја помине групната фаза и да се пробие во плејофот, откако ги загуби трите почетни натпревари.

Италијанскиот тим вечерва на гостински терен го совлада Шахтјор со 3:0 и го освои второто место во Ц-групта каде прв е Манчестер сити кој исто така на гостински терен го совлада Динамо Загреб со 4:1.

Сити има 14 бода, Аталанта 7, Шахјор 6, Динамо 5.

Коронавирус