сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 0
home Македонија

14 годишно девојче изгризано од кучиња скитници

14 годишно девојче изгризано од кучиња скитници

На 27 август во 00.30 часот во Полициската станица Центар, М.Д.(38) од Скопје пријавил дека на 26 август околу 20:30 часот на улица „Славе Георгиевски Шанјдер“ неговата 14-годишна  ќерка била нападната од две кучиња – скитници. Едното куче ја каснало на левата нога.