петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 149
home Живот и стил

Зошто мажите повеќе сакаат жени со облини?

Зошто мажите повеќе сакаат жени со облини?

Во досегашните истражувања многупати е испитуван и скениран машкиот мозок додека ги набљудува жените со облини и жените без облини. Резултатите покажале дека машкиот мозок се активира додека гледа женски облини со ефект сличен како што е консумирањето дрога.

Еве што друго откриваат досегашните истражувања:

1. Облините се знак на плодност

Облините се знак на плодност кај жените, па, како што тврдат истражувачите, затоа жените со облини им се поатрактивни. Со векови плодноста е поврзувана со поголеми гради па таквата слика потсвесно ги привлекува мажите.

2. Послабите девојки изгледаат постаро

Жените со облини на вистинските места изгледаат помладо, кожата им изгледа поздраво, а брчките се помалку видливи.

3. Поголеми гради

Жените со облини имаат поголеми гради и тоа е една од причините зошто мажите прво ги забележуваат жените со облини во споредба со жените без облини.

4. Помеко тело

Послабите жени имаат помалку масти со тоа и потврди тела. Жените со облини едноставно го прават сексот поинтересен, но и попријатен за мажите.

Коронавирус