среда, 15. јули 2020. Вести денес: 137
ИЗБОРИ 2020

Излезност до 13 часот: 24,03 проценти во Македонија – Ова е излезноста по изборни единици

home Живот и стил

Змиите панично се плашат од само една работа: Кога ќе го видат ова, веднаш бегаат

Змиите панично се плашат од само една работа: Кога ќе го видат ова, веднаш бегаат

Дали знаевте дека има животно од кое змиите се плашат.

Ни помалку ни повеќе се работи за еж.

Тој и е природен непријател, па доколку сакате да ја исплашите би помогнала дури и играчка која што наликува на еж, велат искусните змијоловци.