сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 0
home Живот и стил

Згрозен од нејзиното барање: Девојка бара од момчето да ја отстрани тетоважата – се работи за многу емотивен симбол!

Згрозен од нејзиното барање: Девојка бара од момчето да ја отстрани тетоважата – се работи за многу емотивен симбол!

Еден маж (26) тврди дека неговата девојка го замолува да ја отстрани тетоважата од името на неговиот син. Во анонимна објава на „Редит“, корисникот на оваа социјална мрежа објасни дека имал 18 години кога неговиот син, кој се родил предвреме, и починал.

– Го сакав од првата минута. Беше многу тешко и ме уништи некое време – призна тој во долгиот текст.

Набргу по неговата смрт, тој ги истетовирал името и датумот на раѓање на неговиот син на градите. Тетоважата веќе некое време ја мачи неговата сегашна девојка, но таа не сакаше да каже ништо мислејќи дека ќе го преброди тоа. Името на неговиот син е исто како и името на нејзиното поранешно момче.

– Тој беше ужасен, чисто зло, таа помина низ многу работи и трајно го избрка од својот живот – истакна човекот во признанието. Бидејќи постојано го гледа името на своето поранешно момче на градите на нејзиниот сегашен партнер, го замоли да го отстрани.

– Таа тврди дека знае дека така се викаше мојот син, но кога сме на плажа или јас не носам маица или се подготвуваме за секс, таа ја гледа мојата тетоважа и нејзиниот ум веднаш се свртува кон нејзиниот поранешен дечко. Јас и реков дека не сакам да ја отстранам. Фактот што го имам истетовирано името на мојот син ми значи многу затоа што тој не е дел од мојот живот на кој било друг начин. Се обидов да бидам искрен и полн со разбирање затоа што знам дека нејзиниот поранешен беше кретен, но сепак ми е лута. Ми рече дека смета дека ќе ги земам предвид нејзините чувства затоа што е искрена и дека сум себичен затоа што не сакав да го сторам тоа, но навистина не знаев што да правам. Не можеме да го смениме фактот дека името на мојот син е исто со името на нејзиниот поранешен. Сакам да ја задржам тетоважата – откри корисник на Редита.

Тој ги праша другите корисници на социјалната мрежа дали е неразумен, а неговото прашање го споделија корисниците. Додека повеќето се согласуваат дека девојчето нема контрола над неговото тело, други напишаа дека разбираат зошто и е тешко да го гледа тоа име цело време.

„Жал ми е за твојата девојка, но таа нема надлежност над твоето тело, а твојата болка и траума се исто толку вредни колку и нејзините“, „Името никогаш не ја повредило неа, туку личноста, и ако таа не го прифати тоа, можеби е време да раскинете.” „Поминав низ истото и морав да го преболам. Сè уште сум засрамена, но ако одберете живот во минатото, тогаш не живеете живот со својот полн потенцијал “, беа некои од коментарите.

Коронавирус