среда, 8. декември 2021. Вести денес: 38
home Живот и стил

Жестока битка за живот меѓу предатори: Три лавови нападнаа крокодил, потоа почна масакр (ВИДЕО)

Жестока битка за живот меѓу предатори: Три лавови нападнаа крокодил, потоа почна масакр (ВИДЕО)

Оние кои одат на Сафари, знаат дека секогаш мора да бидат внимателни, бидејќи дивите животни се непредвидливи.

Сепак, група туристи не очекувале дека ќе присуствуваат на вистински масакр меѓу предатори. Всушност, еден крокодил се обидел да се приближи до пленот на лавовите, но паднал во вистинска заседа.

За тоа дека лавовите не опростуваат обид за крадење на пленот, може да сами да се уверите, гледајќи го видеото.

Коронавирус