понеделник, 20. мај 2019. Вести денес: 0
home Живот и стил

Жена од 140 килограми си го убила момчето седејќи врз него: Го прободела со нож, па го смачкала до смрт

Жена од 140 килограми си го убила момчето седејќи врз него: Го прободела со нож, па го смачкала до смрт

Четириесет и четиригоришната Винди Томас од Пенсилванија, САД, се изјасни виновна за убиство од трет степен на нејзиното момче, Кино Батлер (44) во нивниот дом на 18 март 2018.

По жестока расправија Винди го нападнала Кино и го прободела во раката со нож, по што го удрила по глава со ногарка од маса. Потоа, со нејзините 140 килограми го наседнала далеку послабиот Кино (55кг) и го смачкала до смрт.

Винди се соочува со затворска казна од 36 години.