среда, 28. септември 2022. Вести денес: 127
home Живот и стил

Земала само една таблета: Погледнете што ѝ направи дрогата на оваа убавица (ВИДЕО)

Земала само една таблета: Погледнете што ѝ направи дрогата на оваа убавица (ВИДЕО)

Шеснаесет годишната Еми Томсон од Глазгов (Шкотска) како и секој тинејџер, сакала да излегува и била многу популарна помеѓу своите врзници. Дрога никогаш немала пробано, но се се променило на една забава.

Некој и понудил мала транспарентна капсула, која била исполнета со бел прав. И рекле дека е екстаза и дека нема потреба да се грижи.

Еми и нејзините 3 пријатели земале по една, а потоа следен шок и неверување. Веднаш ја одвеле во болница.

Нејзините пријатели имале среќа, но Еми немала. Таа паднала во кома и нејзиниот мозок бил тешко оштетен. Нејзината мајка и уште една роднина ја чекале покрај болничкиот кревет да се разбуди.

Меѓутоа, кога се разбудила веќе не била истата. Едвај можела да зборува и нејзиниот говор бил како кај 2 годишно дете. Но, ноа што е најлошото е што таа не може веќе да оди и целиот свој живот ќе го помине во инвалидска количка.

Ова видео е поставено на интернет како предупредување до сите млади со цел да не конзумираат било какви дроги на забавите и воопшто.

Коронавирус