четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 128
home Живот и стил

Збогум на целодневното чистење: Со овој спреј нема да видите пајажина и влакна дома

Збогум на целодневното чистење: Со овој спреј нема да видите пајажина и влакна дома

Сите знаеме дека колку и да чистиме дома, по краевите и ќошевите се собира пајажина. Причина е прашината која паѓа, влакната, домашните миленичиња на кои им паѓаат влакна.

Единствен начин да се решите од ова во домот и да заштедите време, да го искористите на друго наместо на чистење, е да користите етерични масла.

Со нив прскајте ги местата каде се собираат пајажините, како и навлаките дома.

Ставете 700 мл. вода па додајте до 40 капки етерично масло.

Проблемот ќе биде решен.