вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 3
home Живот и стил

Запознајте ја мачката Лотус и дознајте зошто е величествена (ФОТО)

Запознајте ја мачката Лотус и дознајте зошто е величествена (ФОТО)

Мачките од оваа раса изгледаат како некои митски суштества излезени од бајките. Тие се едни од најголемите домашни мачки, па дури и кога само се протегаат на каучот изгледаат величествено. Нивните стопани често сакаат да ја ловат таа нивна величественост и да ја споделуваат со остатокот од светот, а ние воопшто не им замеруваме. Фотографиите од нив навистина го одземаат здивот.

Денеска ве запознаваме со Лотус, уште една мачка од расата мејн кун, која е во екот на својата популарност.

Веќе има собрано огромен број следбеници на нејзиниот Инстаграм профил, па во продолжение ви пренесуваме дел од нејзините најдобри фотографии. Уживајте!

Коронавирус