вторник, 6. декември 2022. Вести денес: 96
home Живот и стил

Зачувајте ја црната облека: Неколку зрна од овој зачин ќе го врати сјајот

Зачувајте ја црната облека: Неколку зрна од овој зачин ќе го врати сјајот

Колку и да е квалитетна, црната облека со текот на времето избледува, па затоа за неа е потребно особено внимание и одржување.

Ако забележите дека вашата омилена темна маица ја изгубила бојата може да искористите еден проверен трик.

За него потребна ви е само една состојка – црн бибер. Кога алиштата ќе ги ставите да се перат заедно со нив додадете една лажичка црн бибер.

Потоа перете ги на вообичаената програма.

 

 

Qatar 2022