недела, 27. септември 2020. Вести денес: 0
home Живот и стил

За мажите кои сакаат добро да изгледаат: Вежбајте седум минути наутро за совршен ден (ВИДЕО)

За мажите кои сакаат добро да изгледаат: Вежбајте седум минути наутро за совршен ден (ВИДЕО)

Не дозволувајте изговорите да ве оддалечат од вашата цел да живеете поквалитетен, поздрав живот.

Најчесто изговорот е дека немаме време, но, како што неодамна објаснија дечките од Fit Father Project – Fitness For Busy Fathers, ако почнете да станувате порано и го користите утрото за низа активности, за кратко време ќе почнете да ги чувствувате предностите.

Во нивното ново видео, покажуваат како со само 7 минути вежбање наутро ќе го раздвижите метаболизмот и може да почнете да ги исполнувате вашите фитнес цели за да имате енергија за еден совршен ден.

Коронавирус