сабота, 6. март 2021. Вести денес: 0
home Живот и стил

За мажи кои имаат повеќе од 40 години: Најдобриот тренинг со кој ќе го намалите стомакот (ВИДЕО)

За мажи кои имаат повеќе од 40 години: Најдобриот тренинг со кој ќе го намалите стомакот (ВИДЕО)

На која било возраст, никогаш не е доцна да почнете да вежбате и да ја земете контролата врз своето тело во свои раце.

Ако влеговте во четвртата деценија од животот, можеби ја немате истата кондиција или издржливост како некогаш. Но, откако ќе се раздвижите и ќе го најдете вашето темпо за вежбање, време е за зајакнување на мускулите.

Најчестиот проблем кај мажите на оваа возраст е стомакот.

Ова видео на доктор Ентони Балдузи од Fit Father Project ќе ви покаже по кој систем треба да вежбате за да ги добиете посакуваните резултати.

Коронавирус