недела, 28. мај 2023. Вести денес: 88
home Живот и стил

Вознемирувачки фотографии: Млада боксерка покажа како изгледа по борба, нејзиното лице е деформирано

Вознемирувачки фотографии: Млада боксерка покажа како изгледа по борба, нејзиното лице е деформирано

Германската боксерка Чејен „Пепер“ Хансон (23) го покажа деформираното лице по борбата со Украинката Алина Заицева (23).

Германката објави фотографии од лицето пред и по борбата. Со оглед на големите повреди, овие фотографии се вознемирувачки.

Фотографијата по тепачката покажува како и е отечена целата лева страна на главата.

Хансон не се здобила со повредата од ударите, туку таа и Заицева се судриле директно со главите за време на борбата.

Борбата била прекината по оваа повреда, а победата припадна на Германката, која имала голема предност на бодови кај судиите во моментот на прекинот.