четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 47
home Живот и стил

Во што спие вашиот маж? Тоа многу говори за неговиот карактер!

Во што спие вашиот маж? Тоа многу говори за неговиот карактер!

Според психологот Саманта Родман, она во што спие мажот го открива неговиот карактер.

Проверете дали  описот одговара на вашиот маж.

Пижами

Удобноста е најважна за него и тој е многу сигурна личност на која секогаш може да се потпрете.

-Мажите кои спијат во пижами најчесто се приврзани за своите партнерки, негуваат семејни односи и многу, многу уживаат во мазење, истакнува психологот Родман.

Ќе се чувствувате безбедно и посебно во неговата прегратка.

Боксерки

Оваа категорија дефинитивно вклучува најголем број мажи од многу едноставна причина – тоа е наједноставното решение за спиење. Но, тоа исто така кажува многу за нивниот карактер.

Имено, овие мажи се многу едноставни, сакаат спорт, дружење со пријателите и секогаш се подготвени за акција.

Тие често се доверливи во љубовта, а во бракот се добри сопрузи и татковци.

Ништо

Спиењето гол укажува на многу спокоен човек желен за акција и адреналин. Тој веројатно ќе обожава патувања и нови животни искуства.

Овие мажи околината често ги перцепира како ексцентрични личности.

Локални избори 2021