среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 0
home Живот и стил

ВИДЕО: Успешно раздвоени сијамски близначки кои беа споени во градниот кош и стомакот

Операцијата е извршена пред точно еден месец и се покажа успешна, односно 13-месечните бебиња се во добра здравствена состојба. Засега лекарите не соопштуваат повеќе детали.
ВИДЕО: Успешно раздвоени сијамски близначки кои беа споени во градниот кош и стомакот

Во детската болница во Хјустон, Тексас, успешно биле раздвоени сијамски близначки, родени 2016 година. Тие биле споени во делот на градниот кош и стомакот.

Операцијата е извршена пред точно еден месец и се покажа успешна, односно 13-месечните бебиња се во добра здравствена состојба. Засега лекарите не соопштуваат повеќе детали.

Сестрите близначки се родени на 29 декември 2016 во семејството на Џил и Мајкл Ричардс од северен Тексас.

Локални избори 2021