среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 171
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Живот и стил

ВИДЕО: Само една состојка ви е потребна и белите патики ќе бидат како нови

ВИДЕО: Само една состојка ви е потребна и белите патики ќе бидат како нови

Каролина Меколи е експерт за домаќинство и на својот ТикТок профил споделува совети кои милиони ги гледаат.

Неодамна таа објави видео во кое откри трик како валканите, бели патеки да ви бидат како нови без многу мака.

Потребни ви се паста за заби и четка за заби и секако малку време. Нанесете паста на четката и добро истријте на патиката. Избришете со влажна крпа и тоа е се.

@carolina.mccauley 👟 How to clean white sneakers ✨ #cleaninghacks #homehackswithcarolina #homehacks #hometips #tipsandtricks #cleaningtips ♬ cake by the ocean x about damn time by altegomusic – ALTÉGO

Коронавирус