среда, 4. август 2021. Вести денес: 0
home Живот и стил

ВИДЕО: Починаа сијамските близначиња кои делеа едно тело и две срца

ВИДЕО: Починаа сијамските близначиња кои делеа едно тело и две срца

Сијамските близначки, девет дена по раѓањето починаа во период од три часа.

Двете сестри, сијамските близначки, кои делеа едно тело, а имаа две срца, починаа вчера во болница во Узбекистан, девет дена по раѓањето.

Дефектот на плодот е одреден во 21 недела на бременоста, но мајката не можела да абортира поради притисок од семејството на сопругот, односно од свекрвата.

На мајката која претходно родила здрави деца и се вршело притисок од свекрвата да ја истрпи бременоста до крај.

Откако ги видела девојчињата, рекла веднаш да се дадат во дом.

-Донесов погрешна одлука“, рекла сопругата.

-Не ја ни тепав, ниту ја навредував зошто такви деца ми роди, рече таткото.

Да се потсетиме дека пред неколку дена починаа сијамските близнаци Рони и Дони, кои влегоа во Гинисовата книга како сијамски близнаци кои најдолго преживеаа. Тие живееја до 68 години.

Коронавирус