сабота, 1. октомври 2022. Вести денес: 78
home Живот и стил

ВИДЕО: Колку често ја миете четката за коса? Ставете ја во овој раствор и ќе биде чиста исто како кога ја купивте

ВИДЕО: Колку често ја миете четката за коса? Ставете ја во овој раствор и ќе биде чиста исто како кога ја купивте

Сите припаднички на понежниот пол знаат колку често треба да се чистат четки за шминка. Но, многумина не ги мијат четките за коса редовно, не сфаќајќи дека има многу нечистотија во нив.

Корисничката на ТикТок, Џесика Хајсман сподели видео на оваа социјална мрежа како ги чисти четките за коса.

– Јас не ја бојадисувам косата, не користам многу производи за нега, а погледнете сепак колку е валкана водата, објасни Џесика.

Таа вели дека најдобро би било да се мијат четки за коса, како и чешли, еднаш во две недели. Сè што ви треба за оваа лесна работа е сад со вода, половина чаша сода бикарбона и малку благ шампон.

Погледнте:

@jessicahaizmanI upgraded to a new brush but need to send this out incase you haven’t! #deepclean #deepcleaning #cleantok #gross #satisfying #learnsomethingnew #tips

♬ original sound – Jessica Haizman | Home Tips

Коронавирус