сабота, 8. август 2020. Вести денес: 0
home Живот и стил

Видео кое ќе ги разнежни родителите: Бидејќи децата се малечки само кратко време

Видео кое ќе ги разнежни родителите: Бидејќи децата се малечки само кратко време

Од Дизни секогаш знаат како да нè трогнат и да ни ги насолзат очите. Најновата реклама за ресортот „Волт Дизни“ не е исклучок.

Емотивното видео прикажува татко кој гледа старо видео од ќерката кога таа била малa додека таа се подготвува да замине далеку од дома, најверојатно на факултет. „Ќе ти недостигам“ – му вели девојката на татко си, а тој ѝ возвраќа низ солзи: „Нема ниту да забележам дека те нема“.

„Бидејќи се малечки само кратко време“ – пишува на крајот.

Коронавирус