сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 27
home Живот и стил

ВИДЕО: Ќе ви се заледи крвта – Летечки змеј крена 3 годишно девојче во воздух

ВИДЕО: Ќе ви се заледи крвта – Летечки змеј крена 3 годишно девојче во воздух

Тригодишно девојче е живо и здраво откако во воздух било кренато од голем летечки змеј за време на меѓународен фестивал во Тавјан.

На видео снимката од инцидентот се гледа дека 13 килограми тешкото девојче се заплеткува во долгата портокалова лента од змејот и околу триесетина секунди е во воздух.

Змејот полека се спуштил, а луѓето го фатиле девојчето, известува CNA.

Во болница потврдиле дека девојчето е преплашено, но поминало само со гребнатина на лицето.

Коронавирус