петок, 28. јануари 2022. Вести денес: 107
home Живот и стил

Ви требаат само две состојки: Не одете на третмани, целулитот победете го дома

Ви требаат само две состојки: Не одете на третмани, целулитот победете го дома

Во оваа сезона на фустанчиња, здолништа, шорцеви, костими се капење, за да бидете задоволни со својот изглед особено во пределот на нозете, потребно е да го елиминирате целулитот доколку го имате.

Кофеинот е една од најделотворните состојки на бројните креми против целулит, па наместо парите да ги давате на разни креми, купете кесичка мелено кафе.

Потребно е:

– мелено кафе

-лажичка масло

Две лажици од меленото кафе измешајте го со маслиново масло или обично масло за бебиња, па смесата добро втријте ја и измасирајте на критичните делови.

За подобар резултат горниот дел од нозете може да го завиткате со фолија и да го оставите кафето да делува најмалку 15 минути.

Коронавирус