среда, 16. јуни 2021. Вести денес: 129
home Живот и стил

Трик за чистење на шпоретот без мака, со 4 состојки до блескава чистота

Трик за чистење на шпоретот без мака, со 4 состојки до блескава чистота

Една жена објавила трик како да се исчисти шпоретот со само четири состојки.

Во сад таа измеша сода бикарбона и вода и смесата ја нанесе на целиот шпорет. Се остава да делува 30 минута и потоа се брише со влажна крпа без триење.

На крај шпоретот се пребришува со алкохолен оцет и лимонов сок за сјај.

@mama_mila_Stove top cleaning made easy ✨ #cleaninghacks #youshouldknow #cleanhome #kitchenhacks

♬ Turn Back Time – Diplo & Sonny Fodera

ЕУРО 2020

Македонија