петок, 3. февруари 2023. Вести денес: 136
home Живот и стил

Тие се во брак 49 години, а поради оваа причина повторно се вљубија еден во друг (ВИДЕО)

Тие се во брак 49 години, а поради оваа причина повторно се вљубија еден во друг (ВИДЕО)

Џо и Кевин Тајлер се сретнале кога имале 14 и 16 години. И двајцата биле во тинејџерски години и оттогаш се вљубени, а 49 години подоцна нивната љубов се уште е силна.

Тие имаат пет деца, 14 внуци и 12 правнуци. Тие се најдобрите пријатели, заедно се забавуваат и патуваат низ државата на мотоцикл.

Малата промена е токму она што им е потребно за Денот на вљубените. Тимот на стилисти успеа да ги изненади овие двајца љубовници.

-Џо и Кевин претпочитаат удобност повеќе од стил и со текот на годините не обрнуваа многу внимание на изгледот. И двајцата носеа широки алишта и имаа долга коса, а Кевин имаше брада до градите. Тој дури спомна дека бил еднаш во натпревар за најдобрата брада, откриле стилистите.

Стилистите промениле неколку работи на нив, а изразот на нивните лица кога се здогледаа еден со друг е фантастичен.

Погледнете го видеото на нивната трансформација: