понеделник, 5. јуни 2023. Вести денес: 135
home Живот и стил

Тие имаат 9 деца: Неодоливи фотографии од семејството на мајката која роди шесторка

Тие имаат 9 деца: Неодоливи фотографии од семејството на мајката која роди шесторка

Кортни и Ерик Волдроп станаа родители на 6 преслатки бебиња. За првата фотосесија на новороденчињата со помош на облека во ведри бои направија прекрасно виножито од нив.

Инаку, бебињата се родени во декември 2017-та во Алабама, а имаат уште три постари братчиња, кои едвај чекале да ги видат по враќањето од болницата.

Кортни и Ерик планираат да започнат да снимаат документарец за тоа како е да растеш шест бебиња наеднаш.