среда, 7. декември 2022. Вести денес: 169
home Живот и стил

Таткото на познатата креаторка која се самоуби починал неколку часа пред нејзиниот погреб

Таткото на познатата креаторка која се самоуби починал неколку часа пред нејзиниот погреб

Ерл Броснејн (89), таткото на дизајнерката Кејт Спејд, починал неколку часа пред нејзиниот погреб што се одржа вчера во Канзас Сити, јави Би-би-си.

Американската креаторка Кејт Спејд (55), пред две недели изврши самоубиство со бесење, неофицијално поради проблеми во бракот. На погребот присуствуваше и нејзиниот сопруг Енди, како и неговиот брат, познатиот глумец и комичар Дејвид Спејд, Рејчел Броснејн, исто така глумица, и други познати членови на семејството.

Причина за смртта на Броснејн се проблеми со срцето.

Qatar 2022