петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 60
home Живот и стил

Татко ѝ ја фотографирал на лулашкa, но потоа се открила страшна вистина

Татко ѝ ја фотографирал на лулашкa, но потоа се открила страшна вистина

Неверојатно е како животот на едно семејство се променил за неколку секунди.

Кој би помислил дека стара фотографија од девојче може да биде предвесник на страшна болест што лекарите наскоро ќе и ја дијагностицираат.

Татко одлучил да ја сподели фаталната фотографија од своето дете за да ги предупреди другите родители за знаците на подмолната болест што го одзема човечкиот живот.

Ви откриваме како едноставна фотографија може да сугерира дека вашето дете страда од сериозна болест.

На крајот на 2016 година, Дејв Флечер одлучил да ја однесе својата ќерка Изи на игралиште. Го ставил девојчето во лулашката и започнал да ја лулаи да ја забавува. Меѓутоа, по некое време, детето едноставно заспало.

Другите деца кои биле во близина се смееле на она што се случило, но Дејв решил да направи нешто необично. Го извадил телефонот и го фотографирал моментот. Сепак, деталите за овој кадар го зборуваат најлошото.

Таквиот замор не е нормален за активно и здраво бебе. Дури и тогаш, ова било сигнал за сериозно заболување. Другите симптоми, исто така, наскоро биле откриени од лекарите – модринки на телото, чести настинки.

Сепак, родителите долго време ги игнорирале овие сигнали – тие ги припишувале овие знаци на честиот пад на бебето и неговиот слаб имунитет за време на сезоната на грип. Меѓутоа, кога Изи добила необјаснет осип, тие одлучиле да одат на клиника за да направат тестови.

За жал, лекарите имја соопштиле лошата вест, дека нивната ќерка има леукемија.

Изи во моментов поминува низ хемотерапија. Лекарите велат дека нејзината состојба се подобрува. Сепак, девојчето треба да продолжи со терапијата уште некое време.

Експертите ги уверуваат родителите дека нивната ќерка лесно ја надминува леукемијата заради раното дијагностицирање на болеста.

Извор: хаштаг.мк

Коронавирус