понеделник, 25. март 2019. Вести денес: 91
home Живот и стил

Таа е неодоливо згодна, а јаде 7 пати на ден: Ова е нејзината тајна за совршен изглед

Таа е неодоливо згодна, а јаде 7 пати на ден: Ова е нејзината тајна за совршен изглед

Дваесет и осумгодишната Австралијка, Камила Акерберг е модел и личен тренер со многу необични правила на исхрана.

Секое утро во 5:30 пие “магичен напиток“, јаде седум пати на ден и прави минимални кардио вежби.

Таа тврди дека интензивниот тренинг не е пресуден за витка линија.

-Ако сакате да изгубите тежина и да добиете витка линија, не треба да работите интензивни кардио тренинзи по пет пати неделно. Имено, доколку немате добар волумен на мускулите, со таквите вежби ќе добиете слаб, а не тониран изглед, изјавила Камила.

Нејзината препорака за совршено тонирано тело се дигањето тегови и тренинзи на сила.

Кога станува збор за исхраната, смета дека треба да се јаде здраво и да не се исфрлаат одредени намирници од исхраната.

-Луѓето се во заблуда кога мислат дека мораат да јадат салати и да пијат вода за да дојдат до посакуваната цел. Важно е исхраната да е балансирана и нитритивно разновидна што е важно за долгорочни резултати. Треба да јадете свежо овошје, зеленчук, добри јаглехидрати, здрави масти, објаснила таа и навела дека токму масната храна и помогнала да изгуби килограми.

-Постојат студии кои покажуваат дека конјугирана линолошка киселина навистина помага во губењето маснотии. Таа помага да ја намалите консумацијата на калории, го забрзува согорувањето на мастите и спречува натрупување на маснотии во телото. Помага и во изградбата на мускулите, изјавува Камила.

Took my @ryderwear seamless tights for a full- body workout test-run this week 🙌🏻 Girls!! I’m sure you all can relate to that feeling comfortable in your activewear is SO important! We all love nice looking gym clothes, but you also need to FEEL comfortable and confident in that your activewear isn’t of poor quality and showing off a bit too much haha 🙈 My #ryderwear tights passed all the tests!! And got plenty of compliments about them too 💞💞 So excited to be part of #teamryderwear!! My athlete promo code is CAM10 💞 Have you seen their range yet?? #camillaakerberg #ambassador #athlete #fitness #healthylifestyle #personaltrainer #camillaakerbergryderwearmarch #nutritioncoach #train #icebergs #workoutvideo

A post shared by 🌴Camilla Akerberg🌴 (@camilla_akerberg) on