петок, 29. јули 2022. Вести денес: 56
home Живот и стил

Сватовите во шок: Љубовницата во венчаница влета во црква (ВИДЕО)

Сватовите во шок: Љубовницата во венчаница влета во црква (ВИДЕО)

Млад пар организирал интимна венчавка во Бенонија, град во Јужна Африка, но никој не можеше ниту да помисли оти веста за нивната венчавка ќе стигде до светските медиуми.

Свадбата се одвивала во добро смислен план, а младенците уживале се додека изненадно не се појавила љубовницата на младоженецот. Она што ги запрепрасти сите е фактот што таа во црквата се појавила облечена во бела венчаница.

Моментот кога анонимната жена влетала во црква е забележана со камера од дел од присутните, па на снимката се гледа младоженецот кој се обидува да ја смири тензијата за церемонијата да може да се заврши до крај.

Сепак, присутните гости се вознемириле, некои и врескаа, што се слуша и на снимката која на Твитер ја објави музичкиот продуцент од Јоханесбург, DJ Nkokhi.

 

Коронавирус