вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Живот и стил

Страдате од камен во бубрезите? Овој напиток ќе ве ослободи од болката и ќе ве препороди

Страдате од камен во бубрезите? Овој напиток ќе ве ослободи од болката и ќе ве препороди

Еден од најважните органи во вашето тело се бубрезите, а колку може да боли каменот во нив, знаат само оние кои доживеале болка.

Виталните функции на бубрегот можат да бидат оштетени од многу причини. Бубрежниот каменец е еден од болестите на бубрегот која е чест и погодува милиони луѓе ширум светот.

Ако сте и вие еден од овие пациенти, овој рецепт ќе ве спаси.

Состојки:

-една рака магдонос или лист од кориандер
-вода

Подготовка:

Земете ја раката листови од кориандер или магдонос, исецкајте ги на мали делови и ставете ги во лонец. Полијте со чиста вода и оставете да врие 10 минути. Откако ќе се олади исцедете и ставете го напитокот во чисто шише. Оставете го фрижидер да се олади.

Примена:

Испијте една чаша дневно и наскоро ќе ја забележите разликата. Сета сол и останати отрови ќе излезат од вашиот бубрег низ урината.

Коронавирус