петок, 29. јули 2022. Вести денес: 0
home Живот и стил

Стан со едвај 25 квадратни метри, близу море, се продава за 75.000 евра

Стан со едвај 25 квадратни метри, близу море, се продава за 75.000 евра

Стан со површина од 24,70 квадратни метри што се наоѓа на приземје во станбена зграда во градот Крк, на истоимениот остров кај Хрватска, се продава со мебелот кој сега е во станот. Цената е 75.000 евра.

Во огласот стои дека местото се состои само од спална соба, кујна и бања и пристап до балкон. Исто така, станот располага со склад под балконот и двор со паркинг-простор. Огласот привлече големо внимание, пред сѐ, поради уреденоста и, според многумина – високата цена…

„Би доплатила 5.000 евра само да го нема мебелот“, „Веројатно поради телевизијата, цената е толку висока“, „Бев изненаден од цената – за олку малку квадратни метри“, „За тие пари треба да има и море“ – се само дел од стотиците коментари.

Инаку, растојанието од станот до морето е 550 метри.

Коронавирус