петок, 30. септември 2022. Вести денес: 93
home Живот и стил

Србинката која остава без здив: Лела заведува во костим за капење кој повеќе открива отколку што покрива (ФОТО)

Последната во низата фотографии е едно од нејзините најхрабри изданија.
Србинката која остава без здив: Лела заведува во костим за капење кој повеќе открива отколку што покрива (ФОТО)

Лела Радуловиќ е познат српски модел и фотограф.

Таа долги години живее на Ибица и постојано споделува фотографии со своите фанови на социјалните мрежи.

Последната во низата фотографии е едно од нејзините најхрабри изданија.

Ваков костим за капење не може да облече секој. Но, на згодната Србинка одлично прилега парче кое не покрива во целост ниту еден атрибут.

Дел од нејзините фанови велат дека ова е “провокативно“, според други е „непримерно“.

Лела сите свои фотографии ги прави со порака дека „Убавината на фотографиите е во окото на оној кој ги гледа“.

Да беше таа од некоја високо развиена земја, коментарите ќе беа сосема поинакви. Но таа е Балканка, а на овој дел од земјата предрасуди се уште “врие“.

На нејзиниот Инстаграм профил таа постојано споделува фотографии на кои е целосно гола.

? ?? @mrssippybali place to be #baliindonesia

A post shared by Lela Radulovic (@lelaradulovic) on

Коронавирус