сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 48
home Живот и стил

Спортистка го доеше бебето на полувреме и сподели моќна порака(ФОТО)

Спортистка го доеше бебето на полувреме и сподели моќна порака(ФОТО)

Сара Смал е ѕвезда на хокеј на мраз во Канада, а јавноста посебно се заинтересира за неа откако објави една фотографија на социјалните мрежи.

Сaра пред 8 недели ја роди ќеркичката Ели, но се врати на мразот.

За да не трпи бебето, Сара во полувремето од натпреварот ја доеше Ели.

Таа фотографија е споделена на Фејсбук, а хокеарката напиша:

„Бев во страв при објавувањето на оваа фотографија, која апсолутно ја обожавам. Зошто? Затоа што општеството од градите направи сексуален објект. Дури откако ја објавив сликата сфатив дека ова е нешто од што не треба да се срамиме, туку да бидеме горди“.