четврток, 24. септември 2020. Вести денес: 178
home Живот и стил

Специјална линија возила Мини Морис за 60. роденден

Специјална линија возила Мини Морис за 60. роденден

Британската марка Мини Морис ја прославува 60-годишнината од своето создавање со посебна линија на ексклузивен дизајнерски модел на возилото.

Специјалниот модел ќе го има традиционалниот спортски дух и препознатливата британска атмосфера, што го претворија автомобилот во класика. Специфичните дизајнерски додатоци во екстериерот и ентериерот се тие кои го нагласуваат новиот „пргав“ карактер на мал автомобил, објави „Монитор“ во репортажа за јубилејот на британската икона.

За 60 години постоење, секој еден љубител на ова возило се сложува дека искуството е спој од чувството на управување картинг и практичната полза од автопатиштата.

Коронавирус