недела, 23. јануари 2022. Вести денес: 0
home Живот и стил

Спас за домаќинките: Најлесен начин да гo исчистите шпоретот, а потребни ви се само 3 работи

Спас за домаќинките: Најлесен начин да гo исчистите шпоретот, а потребни ви се само 3 работи

За да имате идеално чист шпорет, ви требаат неколку работи кои дома сите ги имате: памучна крпа, стара четка за заби и алкохол.

Ставете малку алкохол на крпата, па поминете по шпоретот, околу ринглите и рерната и нека стои вака малку, а потоа истријте со четка за заби и повторно пребришете со крпа.

Алкохолот ќе ја растопи маснотијата.

Може да се повтори постапката ако дамките и несчистотијата се многу закоравени.

Коронавирус