недела, 20. јуни 2021. Вести денес: 87
home Живот и стил

Сопружници ослабеле 190 килограми, потоа ја слушнаа најдобрата вест на светот која им го промени животот (ФОТО)

Сопружници ослабеле 190 килограми, потоа ја слушнаа најдобрата вест на светот која им го промени животот (ФОТО)

Дастин и Ракел со години сакале да станат родители, но секој обид бил неуспешен. Кога лекарите им откриле дека губењето на килограмите многу би им помогнало во тоа, брачната двојка одлучила да направи се што е во нивната моќ. Дастин успеал да изгуби дури 140 килограми, а неговата сопруга 50 килограми.

Ракел исто така страдала од синдром на полицистични јајчници, состојба што им отежнува на жените да забременат.

Дастин Во 2016 година започнал диета богата со висока содржина протеини и ниска содржина на јаглехидрати.

Во првите две и пол години тој успела да изгуби тежина од 215 кг на 98, а Ракел ослабела од 133 кг на 82 кг.

Во април 2020 година, Ракел дознала дека е бремена.

-Седум години се обидувавме да имаме бебе. Не можев да верувам кога видов две цртки на тестот за бременост – додаде Ракел.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUSTY (@dusty_lost_300lbs)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DUSTY (@dusty_lost_300lbs)

ЕУРО 2020

Македонија