петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 201
home Живот и стил

Слоница цели 11 часа копаше дупка: Ќе останете без зборови кога ќе видите што извади од неа

Слоница цели 11 часа копаше дупка: Ќе останете без зборови кога ќе видите што извади од неа

Луѓето кои се најдоа во близина на една слоница која цели 11 часа копала дупка на едно место, биле заинтригирани да видат што ја тера женката толку упорно да копа тука.

Многумина се насобрале околу неа за да дознаат што прави, но поголем број од нив се откажале пред да дознаат, бидејќи таа упорно копала пола ден. Од дупката конечно излегло нејзиното младенче и за среќа било здраво и неповредено.

Локални избори 2021