вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 152
home Живот и стил

Сите стават кеси со вода и пари над вратата, еве зошто…

Сите стават кеси со вода и пари над вратата, еве зошто…

Го пронајдовме наједноставниот рецепт кој успешно ќе ги истерува инсектите надвор од куќата.

Иако летото се уште не е започнато, штом температурата почнува да расте, почнуваат да се појавуваат во куќата, зујат, застануваат на нас и слетуваат и на храна. Како да ги спречите досадните муви да не влегуваат во вашиот дом?

Набавете си пластични ќеси за замрзнување, кои имаат вакумски затворач, ставете две шолји вода, малку сол и две три дози сок од лимета. Сево ова добро измешајте го и ставете во ќесето. Потоа додадете внатре 5-6 монети и ставете ја затворената ќеса до вратата.

Состојките сите заедно се најдобар природен рецепт кои нема да им дозволат на инсектите да влезат во вашиот дом.