вторник, 24. ноември 2020. Вести денес: 99
home Живот и стил

Сите ја имате оваа лажица дома, но знаете ли за што служи?

Сите ја имате оваа лажица дома, но знаете ли за што служи?

Кога немате решение што да јадете, најчесто бирате паста, а тестенините секогаш се лесни и брзи, а секако и вкусни. Оваа лажица се користи за нив, а сепак малкумина знаат за што точно служи.

Имено, таа е дизајнирана да земе количина за една порција. Пробајте и ќе се уверите.

Се што треба е пред јадење да измерите со лажицата.

 

Коронавирус