четврток, 22. октомври 2020. Вести денес: 123
home Живот и стил

Што навистина гледа мажот кога ќе ја види својата девојка без облека?

Што навистина гледа мажот кога ќе ја види својата девојка без облека?

Во моментите на страст, жените обично се преокупирани со деловите од своите тело кои тие самите не ги сакаат. Тоа обично ги вклучува: стомакот, бутовите и задникот.

Мажите воопшто не се замараат со такви работи и обично се загледуваат во делот од вашето тело кое нив им е најомилен, без оглед на тоа дали сте облечени или не.

Ако сакате да знаете за кој дел е највеќе заинтересиран мажот кој ве мерка, само следете ги нивните очи.

Ако погледот му лута од петите кон главата, тогаш се работи за маж кој сака стопала, нозе или задник.
Ако поглед му лута од главата кон пети, тогаш најверојатно се работи за маж кој најмногу сака очи, усни/насмевка, гради.

Се разбира дека не се работи секогаш само за физичкиот изглед, но очите на мажите секогаш прво се залепуваат за она што најмногу им се допаѓа.

Сликата којашто тие си ја прават во главата за тоа како изгледа жената гола се запечатува во долгата меморија и може и со години да мислат на тие моменти. Тие всушност и тоа најмногу паметат – гола жена и самата физичка активност.

Во тој дел од мозокот нема простор за вашите маани и несовршености.

Коронавирус