сабота, 25. септември 2021. Вести денес: 83
home Живот и стил

ШОК ВИДЕО: Медицинска сестра ги снимила последните денови пред коронавирусот да ја победи

ШОК ВИДЕО: Медицинска сестра ги снимила последните денови пред коронавирусот да ја победи

Педесет и две годишната Памела од САД си ги снимила своите последни денови по долга и тешка борба со коронавирусот.

Видеото е шокантно, а на самата медицинска сестра не и се верува колку докторите не се грижат за заразените бидејќи се плашат да не се заразат. Таа со денови се жали на покачена температура која не може да ја спушти. Покрај температурата, голема болка во грбните мускули.

Памела бара од гледачите да се молат за неа. При крајот, се очекува трагедијата, бидејќи таа веќе се бори да дише…

Медицинската сестра и во болница успеала да го документира нејзиното лекување, но за жал на крајот е на респираторен апарат па не можеме да ја слуша нејзиниот глас, туку се слушаат последните отчукувања на нејзиното срце.

Памела зад себе ги остави двата сина.

Коронавирус