понеделник, 21. ноември 2022. Вести денес: 0
home Живот и стил

ШОК: Татко на 10 деца дознал дека отсекогаш бил стерилен, неговата жена може да заврши во затвор

ШОК: Татко на 10 деца дознал дека отсекогаш бил стерилен, неговата жена може да заврши во затвор

Маж од Мароко неодамна поднел тужба против својата сопруга обвинувајќи ја за измама.

По рутински преглед дознал дека е неплоден скоро цел живот, па сфатил оти очигледно не може да биде татко на десет деца.

Мажот кој работи како професор во малиот град Сиди Слимане прегледот кај уролог му го променил животот. Имал мала циста на тестисите за која лекарот му рекол дека ја има веќе подолго време.

Лекарот одлучил да го прати мажот на дополнителни прегледи.

Се покажало дека цистата не опасна, но оти мажот е стерилен.

Тамошните медиуми пишуваат дека пациентот направил и дополнителни тестови кои покажале дека поради споменатата циста не можел да има деца во последните 50 години.

Откако му се јавил на адвокатот, барал развод и одлучил да се откаже од децата. Пред тоа 35 години бил во среќен брак.

Измамата во Мароко се казнува и ако ова се докаже, жената може да заврши во затвор.

Коронавирус