вторник, 13. септември 2022. Вести денес: 3
home Живот и стил

Секој може да го направи – еве што треба да ставите под креветот за да привлечете голема сума на пари

Секој може да го направи – еве што треба да ставите под креветот за да привлечете голема сума на пари

Овој амајлија ќе привлече позитивна енергија во вашиот дом.

Кога лежиме во кревет, преку ден додека се одмараме или во текот на ноќта кога спиеме, нашиот ум потсвесно ја апсорбира енергијата на местото каде што сме, па затоа под креветот, според правилата на фенг шуи, не треба да има ништо – освен еден исклучок.

Значи, генерално, просторот под креветот треба да биде отворен. Сепак, многу луѓе практикуваат да складираат работи што не ги користат под креветот, а според правилата на фенг шуи, тоа е голема грешка.

Ако сакате добар проток на енергија во домот, не чувајте ништо под креветот освен оваа ставка. Таа ставка е „кутија со богатство“.

Што е всушност „кутијата со богатство“ ?
Тоа е специфична алатка за фенг шуи за привлекување одредена желба. За почеток, треба да изберете кутија во која ќе ги чувате работите и најдобро би било да е дрвена, бидејќи дрвото претставува заснована енергија на раст, напредок и акција.

Кога станува збор за тоа што треба да го ставите во вашата кутија, прво мора да се запрашате: „Што ќе ме направи среќен?“

Изберете предмети за кои мислите дека ќе внесат позитивна енергија во вашиот живот и што ги сакате само вие. Овие нека бидат предмети што ќе ги претставуваат вашите животни желби и склоности.

Ако сакате повеќе пари, пополнете ја кутијата со банкноти, накит, дукати, злато, скапоцени или полускапоцени камења, кристали, но не ставајте парички во неа.

Ако сакате љубов, пополнете ја кутијата со црвена боја – свеќи, природни мириси, миризливи креми и масла.

Коронавирус